DJEČJA KARTA SVIJETA

U natječaju Nagrade Barbare Petchenik za dječju kartu svijeta za 2011. sudjelovali su svi zainteresirani učenici naše škole od petog do osmog razreda. Ponosno možemo predstaviti rad učenice Ane Grgić, I Zemlja ima svoj rođendan koja će našu školu i Hrvatsku predstavljati na izložbi dječjih radova u sklopu 25. međunarodne kartografske konferencije u Parisu, od 3. do 8. srpnja 2011. godine. Tema natječaja bila je „Život u globaliziranom svijetu“, a vrijednost je i humanitarnog karaktera jer pojedine radove odabire UNICEF u svojim aktivnostima diljem svijeta.

Pogledajte sve slike u galeriji slika.

DJEČJA KARTA SVIJETA 2011.

Međunarodno kartografsko društvo (International Cartographic Association – ICA) 1993. godine pokrenulo je natječaj kao uspomenu na Barbaru Petchenik, dopredsjednicu toga društva i kartografkinju koja je cijeli život radila s kartama i djecom.

Nagrade se dodjeljuju svake druge godine za vrijeme međunarodne kartografske konferencije, po mogućnosti barem jedna za svaki kontinent, s posebnom pažnjom posvećenom dobi djeteta koje je nacrtalo crtež.

Ciljevi natjecanja su promoviranje dječjeg kreativnog prikazivanja svijeta u grafičkom obliku, poboljšanje njihove kartografske percepcije i percepcije okoline.

Hrvatska je do sada s uspjehom sudjelovala na izložbama u Barceloni 1995., Stockholmu 1997., Ottawi 1999., Pekingu 2001., Durbanu 2003., A Coruñi 2005., Moskvi 2007. i Santiagu 2009. Učenici naše škole uspješno su sudjelovali na izložbama u Moskvi 2007. (Martina Šafran, Dominik, Kruhak, Štefica Gabud) i Santiagu 2009. godine (Lara Vasari). Svi radovi su trajno pohranjeni u Knjižnici karata Sveučilišta Carleton u Kanadi i mogu se pogledati na web stranici http://children.library.carleton.ca/search.htm.

Puno uspje

ha našoj učenici i njenom radu „I Zemlja ima svoj rođendan“ na izložbi u Parisu, te predstavljanju naše škole i Hrvatske žele učitelji škole i mentori natječaja Stilinović, A., Greblički, I., Tolić, V., Huljenić, D.

14.3.2011.

Ana Grgić (5c), I Zemlja ima svoj rođendan

objavio: Sergej Pavlek   datum: 24. 3. 2011.