DANI KRUHA

Dani kruha u našoj školi

Slanac, kifla ili perec za doručak, kruh sa sjemenkama za ručak ili kukuruzni kruh za večeru postalo je naša svakidašnjica. Dan je bez svježeg i toplog kruha postao nezamisliv, ali je taj običaj, kao i mnoge druge stvari u životu, izgubio svoju važnost i postao nešto što čovjek prima zdravo za gotovo.

Prošlo je vrijeme kada su naše bake mijesile tijesto, oblikovale ga i stavljale u peći kako bi ispekle kruh za svoju obitelj. Danas si svakako moramo postaviti pitanje postaje li izrada i pećenje kruha vještina koju polako zaboravljamo.

Kako se ipak tako nešto ne bi dogodilo učenici su naše škole posjetili obiteljsko imanje u Staroj Marči te naučili od čega se pravi brašno te od kojih sastojaka izraditi tijesto za slastan kruh. Učenici su sami maštovito oblikovali svoja peciva a naši ih domaćini ispekli kako bi ih mi ponijeli svojim kućama. Obilježavanju dana kruha pridružile su se naše bake, mame i tate izradom finih slastica za isložbu kruha u našoj školi.

SLIKE POGLEDAJTE U FOTO_GALERIJI!

objavio: Sergej Pavlek   datum: 25. 10. 2011.