WEB ŠKOLE ZA AFRIKU

Od ove školske godine naša škola se uključila u UNICEF – ov projekt Škole za Afriku – škole za život. Projektom Škole za Afriku, želimo dati nadu u bolju budućnost afričkoj djeci do koje se dolazi samo jednim putem - obrazovanjem! Uz promicanje dječjih prava širom svijeta upoznat ćemo odrasle sa problemima s kojima se susreću djeca u odrastanju. Predlagat ćemo aktivnosti i humanitaran rad koji će se usmjeravati prema pravednijem i kvalitetnijem životu djece.

Namjera je prikupiti sredstva kojima bismo pomogli izgradnju te obnovu škola i sanitarnih prostorija, osigurati opskrbu pitkom vodom, a za djecu bez roditeljske skrbi i onu koja žive u osobito teškim životnim uvjetima, omogućiti nabavu školskih knjiga. UNICEF će ulagati i u podizanje kvalitete obrazovnog sustava u cjelini te omogućiti provedbu edukacije o zdravlju i higijeni. U svim aktivnostima, osobito ćemo se brinuti za djevojčice koje su često dodatno zakinute za mogućnost obrazovanja.

Naš projekt je započeo sakupljanjem PVC ambalaže u školi. Time želimo pridonijeti ekološkom zbrinjavanju otpada i reciklaži. Ovu akciju koja traje cijelu školsku godinu provodimo u suradnji s Konzumom koji nam je izašao ususret otkupljujući plastične boce, a Ivakop nam je donirao kontejner za lakše skladištenje. Molimo učenike, zaposlenike škole kao i sve zainteresirane za suradnju neka podrže projekt. U našoj zemlji je oko 200 škola uključeno u UNICEF – ov program. Dodatne informacije o projektu potražite na http://www.unicef.hr/show.jsp?page=148840

objavio: Sergej Pavlek   datum: 3. 11. 2011.