Škole za Afriku

ŠKOLE ZA AFRIKU

Tijekom listopada i studenog na radionicama za učenike od petog do osmog razreda izrađivali smo različite ukrase i prigodne predmete namjenjene predstojećim Božićnim blagdanima. Odaziv učenika bio je velik i popraćen je mnogim idejama koje smo međusobno razmjenjivali.

Uz Dan UNICEF –a 11.12. koji se obilježava diljem svijeta pripremili smo humanitarnu donacijsku izložbu učeničkih radova. Dobrovoljnim prilozima (donacijama) možete pomoći našu akciju jer je sav prikupljeni prihod u svrhu Projekta Škole za Afriku koji provodi UNICEF. Ove školske godine se pomažu učenici iz Etiopije. U toj dalekoj državi  na rogu Afrike oko 5 milijuna djece je bez roditelja, čak 53% naših vršnjaka ( u dobi od 5 do 14 godina) prisiljeno je raditi.

Izložba učeničkih radova uz mogućnost donacija biti će u petak, 9. 12. 2011. godine od 16.20 do 18 sati u školi. Posjetite nas, saznajte nešto novo o projektu i državama Afrike. Zahvaljujemo se na suradnji.

Slike pogledajte u foto-galeriji!

objavio: Sergej Pavlek   datum: 30. 11. 2011.