ZAPREŠIĆ: Gradska knjižnica Ante Kovačića, natječajna izložba „Alisa u zemlji čudesa“

Likovni rad Laure Lukinović među najboljima

Laura Lukinović, 5. b: Alisa u zemlji čudesa

Slika u temperi Laure Lukinović, 5.b, među najboljim je radovima na natječajnoj izložbi Naslikajmo priču što je organizira Gradska knjižnica Ante Kovačića u Zaprešiću. Naša škola sudjelovala je na tom natječaju s radovima nastalim na satovima likovne kulture i na likovnoj grupi pod vodstvom učiteljice Vlaste Tolić. Radi se o zajedničkom projektu ostvarenom uz pomoć knjižničarke Suzane Lacković.

Tema ovogodišnjeg natječaja bila je Alisa u zemlji čudesa, a u povodu 120. godišnjice smrti pisca dječjih romana Alisa u zemlji čudesa i Iza ogledala,  Lewisa Carrolla.  Pristigli su radovi iz deset osnovnih škola, a među najboljima su iz osam. Na natječaju je pohvaljeno 30-ak radova, a od tog broja tri rada bit će nagrađena.

U okviru manifestacije Mjesec hrvatske knjige, najuspješnija djela bit će izložena u Gradskoj knjižnici Ante Kovačića od 12. studenoga do 2. prosinca. Radovi će nakon Zaprešića biti izloženi i u drugim knjižnicama Zagrebačke županije i Grada Zagreba.

objavio: Kristina Rajković   datum: 9. 11. 2018.