Škole za Afriku!

PROJEKT ŠKOLE ZA AFRIKU

U ovoj školskoj godini naša škola se uključila u UNICEF – ov projekt Škole za Afriku. Tijekom cijele školske godine prikupljamo plastične boce koje odnosimo u trgovinu Konzum, a novac od povrata ambalaže uplaćujemo na račun UNICEF – a. Dosad je uplaćeno 294 kn.

Povodom Dana UNICEF – a u petak 9. 12. 2011. organiziran je donacijski sajam - izložba učeničkih radova kao i ostalih doniranih predmeta učenika i učitelja od petog do osmog razreda. Prikupljena sredstva od 1789. 40 kuna uplaćena su na račun UNICEF – a. Učenici su svoju maštovitost i znanje iskazali kroz učeničke radionice, mnoge sastave, pjesme, crteže i plakate koji su se mogli vidjeti na izložbi. Ove školske godine UNICEF pomaže izgradnju i obnovu škola u Etiopiji. Uz te aktivnosti brine o djeci bez roditeljske skrbi, omogućava nabavu školskih knjiga i podiže kvalitetu obrazovnog sustava u cjelini.  Zahvaljujemo se učenicima, roditeljima i drugim članovima obitelji, kao i zaposlenicima naše škole koji su donacijskim sredstvima pomogli projekt Škole za Afriku. Nadamo se daljnjoj suradnji.

Sudjelujući u projektu Škole za Afriku, dajemo afričkoj djeci nadu u bolju budućnost do koje se dolazi samo jednim putem - obrazovanjem!

Stoga još jednom hvala svima!                                                                         Pozivamo Vas da posjetite u subotu 17. 12. 2011. Božićni sajam na tržnici Maznica u Ivanić Gradu od 9 sati gdje će biti izloženi predmeti iz učeničkih radionica naše škole. Sav donacijski prihod namjenjen je projektu Škole za Afriku.

Slike su u foto-galeriji!

objavio: Sergej Pavlek   datum: 20. 12. 2011.